KDU.breadcrumbs.homeAktuálně Monitoring 2018 Ministryně práce a sociálních věcí Němcová společně s náměstkem Dernerem navštívili Domov U Biřičky
Zpět

Ministryně práce a sociálních věcí Němcová společně s náměstkem Dernerem navštívili Domov U Biřičky

Přidáno 10. 4. 2018
Ilustrační foto

Kromě společného jednání ministrů a krajských radních se v rámci pondělní návštěvy vlády České republiky v Královéhradeckém kraji uskutečnily i výjezdy jednotlivých ministrů po regionu. Ministryně práce a sociálních věcí Jaroslava Němcová v doprovodu náměstka hejtmana Královéhradeckého kraje pro sociální oblast Vladimíra Dernera navštívila Domov U Biřičky v Hradci Králové.

„S paní ministryní jsme navštívili Domov U Biřičky, kde se seznámila s chodem zdejšího zařízení i s investičním záměrem výstavby nové budovy. Shodli jsme se na potřebě hledání finančních prostředků pro výstavbu domovů pro seniory ze státních zdrojů,“ uvedl náměstek hejtmana Královéhradeckého kraje pro sociální oblast Vladimír Derner.

Domov U Biřičky je největším pobytovým zařízením v síti sociálních služeb Královéhradeckého kraje, jež má 325 lůžek pro seniory. Plánovaná rekonstrukce a dostavba bude stát okolo 400 milionů korun, přičemž po dokončení dostavby dojde k navýšení okolo 120 lůžek pro seniory.

Autor: Jiří Klemt │Královéhradecký kraj │odbor kancelář hejtmana │tiskové oddělení